Akhisar Futbol Kulübü Resmi Web Sitesi

Puan Durumu
STakımP
1Acar İdman Yurdu38
2Kırkağaç Altay37
3Saruhanlı Belediye26
4Soma 301 Karaelmasspor26
5Gördes Belediyespor26
6Kayalıoğluspor18
7Koldere FK16
8Mecidiyeköy Tarım Kredi11
9Bakır Gençlerbirliği8
10Halitpaşa Belediyespor7
  • Play-Off
  • Alt Lig

Akhisar FK
Akhisar Futbol Kulübü


Akhisar FK, 2022 yılı Eylül ayında Manisa'nın Akhisar ilçesinde Kulüp Başkanı Tamer Yaşar tarafından kurulmuştur. Kulüp renklerini Akhisar'ın meşhur zeytininden almaktadır. Kulüp armasında yeşil tonlar, formalar da ise yeşil ve siyah renklerini kullanan Akhisar FK'nın armasında zeytin sembolüyle dikkat çekmektedir.

Akhisar FK mücadele ettiği Manisa Süper AMatör Küme A Grubundaki başarılı sonuçlar sonrasında bölge futbol camiasında adından sıkça bahsettirmeyi başarmıştır. Ligin önemli oyuncularını bünyesinde bulunduran Akhisar FK daima başarıyı hedeflemekte, mücadele ettiği liglerde Akhisar'ın ismini gururla temsil etmektedir. 
 

Renkler ve Arma
 

Akhisar FK'nın arması, Akhisar kentinin dünyaca ünlü zeytinini simge alarak, Başkan Tamer Yaşar'ın isteğiyle yeşil tonlarda tasarlanmıştır. Kulübün kuruluşuna ilişkin çalışmalar sırasında armada yeşil tonları, forma da ise şehirle bütünleşen yeşil ve siyah renklerinin kullanılmasına karar verilmiştir. Akhisar'ın dünyaca ünlü zeytini sayesinde Yeşil-Siyahlı renkler tüm vatandaşlar tarafından benimsenmektedir. Akhisar FK da bu renklerin takıma mücadeleci bir ruh kazandıracağı görüşüyle yeşil ve siyah renklerini kullanmaktadır. 

HABERLER
TÜM HABERLER