Akhisar Futbol Kulübü Resmi Web Sitesi

Puan Durumu
STakımP
1Acar İdman Yurdu47
2Kırkağaç Altay41
3Saruhanlı Belediye32
4Gördes Belediyespor32
5Soma 301 Karaelmasspor29
6Kayalıoğluspor24
7Bakır Gençlerbirliği17
8Koldere FK17
9Mecidiyeköy Tarım Kredi11
10Halitpaşa Belediyespor7
  • Play-Off
  • Alt Lig

Akhisar FK
Akhisar Futbol Kulübü


Akhisar FK, 2022 yılı Eylül ayında Manisa'nın Akhisar ilçesinde Kulüp Başkanı Tamer Yaşar tarafından kurulmuştur. Kulüp renklerini Akhisar'ın meşhur zeytininden almaktadır. Kulüp armasında yeşil tonlar, formalar da ise yeşil ve siyah renklerini kullanan Akhisar FK'nın armasında zeytin sembolüyle dikkat çekmektedir.

Akhisar FK mücadele ettiği Manisa Süper AMatör Küme A Grubundaki başarılı sonuçlar sonrasında bölge futbol camiasında adından sıkça bahsettirmeyi başarmıştır. Ligin önemli oyuncularını bünyesinde bulunduran Akhisar FK daima başarıyı hedeflemekte, mücadele ettiği liglerde Akhisar'ın ismini gururla temsil etmektedir. 
 

Renkler ve Arma
 

Akhisar FK'nın arması, Akhisar kentinin dünyaca ünlü zeytinini simge alarak, Başkan Tamer Yaşar'ın isteğiyle yeşil tonlarda tasarlanmıştır. Kulübün kuruluşuna ilişkin çalışmalar sırasında armada yeşil tonları, forma da ise şehirle bütünleşen yeşil ve siyah renklerinin kullanılmasına karar verilmiştir. Akhisar'ın dünyaca ünlü zeytini sayesinde Yeşil-Siyahlı renkler tüm vatandaşlar tarafından benimsenmektedir. Akhisar FK da bu renklerin takıma mücadeleci bir ruh kazandıracağı görüşüyle yeşil ve siyah renklerini kullanmaktadır. 

HABERLER
TÜM HABERLER